Χρυσός ο Πετρούνιας στο παγκόσμιο κύπελλο του Μπακού – δάκρυσε στον Εθνικό ύμνο (video)

Published On 19/03/2017 » 413 Views» By ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΚΟΣΜΟΣ » ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ, ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΣ, ΠΡΩΤΗ ΣΕΛΙΔΑ

190317 PETROUNIAS XRYSOΛίγους μήνες μετά την κατάκτηση του χρυσού μεταλλίου στους Ολυμπιακούς Αγώνες, ο Λευτέρης Πετρούνιας προσέθεσε άλλο ένα χρυσό μετάλλιο στη πλούσια συλλογή του αφού θριάμβευσε στον τελικό των κρίκων στο παγκόσμιο κύπελλο ενόργανης “AGFTROPHY 2017”.

Στην “Milli Gimnastika Arenasi”, ο Λευτέρης Πετρούνιας έδειξε πως είναι ασυναγώνιστος και υπό τους ήχους του “Ζορμπά”, έκανε ένα τέλειο πρόγραμμα, με βαμό δυσκολίας, 6.30, συγκεντρώνοντας 15.466 βαθμούς.

Τον Λευτέρη Πετρούνια ακολούθησαν στο βάθρο ο Ιάπωνας Καζουγιούκι Τακέντα (14,766 β.) και ο Ουκρανός Γεβγκέν Γιουντένκοφ (14,233 β.).

Παρών στον τελικό των κρίκων ήταν και ο Κωνσταντίνος Κωνσταντινίδης, ο οποίος πήρε την τιμητική 5η θέση με 13,800 βαθμούς (βαθμός εκτέλεσης: 8,100, βαθμός δυσκολίας: 5,70)

Το «χρυσό» πρόγραμμα του Λευτέρη Πετρούνια στους κρίκους (1ος με 15,466 β.) στον τελικό του παγκοσμίου κυπέλλου ενόργανης γυμναστικής του Μπακού (18/03/2017).

Στην κορυφή του κόσμου η Ελλάδα, χρυσό ο Πετρούνιας στο Παγκόσμιο πρωτάθλημα ενόργανης (video)
Πρώτος ο Πετρούνιας! Έκανε τον σταυρό του μέσα στο Κατάρ και πήρε το χρυσό μετάλιο (video)
Λευτέρης Πετρούνιας: «Πήρα πρώτος τη φλόγα και ένιωσα δέος καταγωγής»
Πάει για τελικούς ο Πετρούνιας στους κρίκους (video)